Ultraformer

Yaşlanmanın temel nedeni yüzümüzdeki dokuların yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmesidir. Yer çekimi ile aşağı doğru yer değiştiren dokular yeniden eski yerlerine alınarak eski formu sağlanabilir. Yaşlanmayı önlemedeki temel çözümün mantığı bu şekilde işlemektedir.

Ultraformer, büyük cerrahi operasyon yaptırmak istemeyen kişiler için etkili bir alternatif olabilir. Ultraformer temel olarak dokuları ısıtarak küçültmeye dayanır. Bunu yüksek derecede çamaşır makinesinde yıkanmış elbiselerin çekmesi gibi düşünebilirsiniz. Benzer mantığın yüz dokularına uygulanarak sarkmaların küçültülmesi hedeflenmektedir.

Ultraformerın en büyük avantaji tedavi edilmek istenen bölüme direk olarak odaklanma yapılabilmesidir. İstenilen bölgeye doğrudan enerji gönderimi yapılabilir. Lazer yöntemleri ile arasındaki en önemli fark deri yüzeyinde herhangi bir kızarma, kabarma, soyulma gibi bir etkisi görülmez. Bu sayede sosyal yaşantınıza çok daha kısa sürede dönüş sağlayabilirsiniz.

Ultraformer yöntemi ile ortalama 3 – 5 yaş gençleşmenin sağlandığını ve bunun kişilerin cilt türüne göre değişebileceğini gösteren kanıtlar mevcuttur. Uygulama sonrası herhangi bir ilaç vb. kullanmanız gerekli değildir. Güneş koruyucusu vb ürünlere ihtiyaç yoktur. Uygulama sonrası gençleşme etkisi görüldüğü gibi aynı zamanda yer çekimine karşı ekstra bir direnç kazanmış olmanız amaçlanır. Ultraformer ile sadece gençleşme etkisi olan bir cilde değil aynı zamanda yer çekimi direnci sayesinde yaşlanma etkisi yavaşlatılmış bir cilde de sahip olabilirsiniz.

Ultraformer uygulama yöntemi ile en temel amacı yüzün aşağı doğru sarkmış bölümlerindeki dokuları küçülterek yüzün yukarı doğru gerilmesini sağlamak ve sarkık görüntüyü ortadan kaldırmaktır.
Uygulama sırasında minimum düzeyde bir ağrı hissedilebilir, uygulama sonrası ise kişiler normal hayatına dönebilir, aynı gün banyo yapabilir, yüzünü yıkayabilir ve hatta makyaj yapabilirler. Bu gibi durumlar ultraformerın en önemli avantajlarından sayılır.

Ultraformerın yılda bir kez yapılması uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmektedir. Her yıl düzenli olarak yapılan uygulamalar sonrası cilt durumunuza göre bu süre uzayabilir. Yılda bir uygulama yapılması size hem gençleştirici etkisi için yardımcı olur gibi hem yaşlanmanızı da yavaşlatıcı etki gösterecektir.  Ultraformer ile ameliyat geçirmeden gençleşme etkileri gözlemleyebilir ve yaşlanma etkilerini yavaşlatabilirsiniz. Sizde cildinizi sıkılaştırmak, sarkan bölgelerinizi tedavi ettirmek istiyorsanız ultraformer ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.