Soğuk Lipoliz

İŞLEVLERİ

 • Yağ Azaltma
 • Sellülit İyileştirme
 • Vücut Şekillendirme
 • Cilt Sıkılaştırma

SOĞUK LİPOLİZ KİMLERE UYGULANABİLİR?

 • Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa,
 • Bu yağlarınızdan artık kurtulmak İstiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,
 • İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız
 • Böyle bir tedavi için bir kaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız,
 • Cerrahi bir müdahale yaptırıp daha sonra günlük yaşamınıza dönmek için günlerce iyileşmeyi beklemek istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız, sizin için uygun bir yöntem olabilir.

SOĞUK LİPOLİZ HANGİ BÖLGELERDE UYGULANABİLİR?

Göbek, bel, alt-üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilmektedir. Coolshaping vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir uygulamadır. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir denilebilir. Sistem ağrısız, acısız tek seansta 2 – 4 cm incelme sağlamayı amaçlamakta ve daha da önemlisi yağları kalıcı olarak yok etmeyi hedeflemektedir. Coolshaping 1 saat gibi kısa bir sürede etkilerini göstermeye başlar. Soğuk lipoliz yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş bir yöntemdir.

AVANTAJLAR

 • Yüksek başarı oranı
 • İspatlanmış Teknoloji
 • Aynı Anda 2 Bölge kullanımı

COOLSHAPING SİSTEMİ

Coolshaping tedavi esnasında cryo-enerjiyi vakum ve LED teknolojisinin tedaviyi arttırıcı etkisiyle birleştirir. Sistem özel olarak cilt yüzeyini korur ve cryo-enerji diğer dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerini kristelize eder.

 • Coolshaping vakumla çektiği yağlı dokuya -10 dereceye kadar soğuk uygular. Hedeflenen yağ hücreleri donmaya başlar
 • Donan yağ hücreleri işlevini yitirir biyolojik olarak fagosite olur ve vücuttan atılır.
 • Tedavi sonrasında azalan yağ hücre sayısı bir daha artmaz. Bu sayede kalıcı bir incelme sağlanır.

COOLSHAPING AYNI ANDA KULLANABİLME ÖZELLİĞİ

Nasıl Uygulanmaktadır?

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir ped malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, TV izleyebilir ya da müzik dinleyebilir.

SOĞUK LİPOLİZ AĞRILI BİR YÖNTEM MİDİR?

Soğuk lipoliz uygulaması tamamen ağrısız bir yöntemdir, hastalar 1 saat boyunca diledikleri şeyle meşgul olabilirler.

SOĞUK LİPOLİZ SONRASINDA NELER OLUŞMAKTADIR?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. 1 – 2 ay gibi kısa bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %40 ile %60 oranında bir incelme meydana gelebilir. Öncelikle uygulamanın yapıldığı bölgede bir yumuşama hissedersiniz. 1 – 2 ay sonrasında elle dokunduğunuzda ve ayna karşısına geçtiğinizde gözle görülür bir fark hissedebilirsiniz.

KAÇ SEANS UYGULANIR?

Soğuk lipoliz aynı bölgeye sadece 1 -3 seans uygulanmaktadır. Tek seans da yağların %40-60 azalmasını sağlamak amaçlanır.

UYGULAMA SEANSI NE KADAR SÜRER?

1 bölgeye uygulama 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bölgesine uygulama yaptıracak dahi olsa işlem yine de 1 saat sürer. Çünkü bunun sebebi coolshapingin mükemmel çift başlıklı sisteme sahip olmasıdır. Piyasada ki diğer cihazlar için bu süre 2 saattir.

SOĞUK LİPOLİZ UYGULAMASI SONRASINDA SONUCU NE ZAMAN GÖREBİLİRİM?

3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1.5 ayda belirginleşir.

SOĞUK LİPOLİZİN YAN ETKİSİ VARMIDIR?

Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olacaktır. Bunların haricinde bir yan etki yoktur.

SONUÇ İÇİN DİYET GEREKLİ MİDİR?

Hayır, sonuç almak için hiçbir şey yapmanıza gerek kalmamaktadır. Elbette kilo almamaya gayret göstermek genel sağlık açısından faydalı bir durumdur.

SOĞUK LİPOLİZ SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır denilebilir.