Cilt Bakımı

Cilt bakımı her insanın özellikle yüz bölgesine rutin olarak uygulatması gereken bir uygulamadır. Özellikle gelişen ve değişen dünyamızda günlük yaşantımız içinde çok fazla dış etken bulunmaktadır ve cildimiz bu dış etkenlere maruz kalmaktadır. Araçların egzoz gazları, asansör, merdiven, ortak lavabo, havlu vb kullanımlar, tokalaşma, öpüşme sonrası oluşabilecek mikrobik durumlar cildimizde tahribatlara ve birinkintilere yol açmaktadır. Bu sebeple düzenli olarak cildimiz derinlemesine temizlenmeli ve bu biriken maddelerden arındırılmalıdır. Bu da cilt bakımı ile mümkündür.

Medikal cilt bakımının ilk aşaması cilt analizi ve cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi ile başlar. Çünkü her cildin ihtiyacı olan bakım birbirinden farklıdır. Bazı kişilerin cildi çok yağlı olabileceği gibi bazı kişiler kuru cilde sahiptirler. Her iki kişi için uygulanacak yöntemler birbirinden farklıdır.
Kişiye özel analiz yapıldıktan sonra cilt , yağ, kir, toz, makyaj malzemelerinden arındırılarak peelinge hazır hale getirilir. Bitkisel peeling işlemi ile hafif soyma işlemi yapılarak cilt ölü dokudan arındırılır.
Ölü dokular gözenekleri öncelikli olarak kapattığı için cilt bakımında ölü dokuların temizlenmesi önemli bir aşamadır. Daha sonra buhar terapisi ile cilt yumuşatılır, gözenekler açılır, siyah nokta ve yağ butonlarından temizlenir. Yüksek frekans uygulaması ile cilt derinden dezenfekte edilir. Daha sonra cildin ihtiyacına göre yoğun besleyici maskeler ampüller uygulanır. Maskenin temizlenmesinin ardından iyi bir nemlendirici krem ile uygulanan masaj sonrası cilt hazır hale gelmiştir. Ayda bir yapılması faydalıdır.

Cilt bakımı düzenli uygulandığı takdirde cildiniz her daim nefes alır ve parazitlerin tutunup üremesine imkan vermeyen steril bir yüzey oluşur denebilir. Bakım yapılmayan ciltlerde zaman içinde biriken ölü deriler, siyah noktalar, yağ tabakaları ve toz kalıntıları mikrobik yapıdaki canlılara tutunması ve üremesi için son derece elverişli bir ortam sağlar. Cildinize tutunan bu canlılar cilt problemleri yaşamanıza ve akne oluşumu, kontrol edilemeyen kızarıklıklar, kabarmalar, pullanmalar vb cilt sorunlarına yol açabilir.
Bu gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek cilt bakımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.