Botox

botox

BOTOX

Botox uygulaması kolay, hızlı ve güvenilir yerlerde yapıldığı sürece de herhangi bir soruna neden olmaz.  doğrudan kasa etki ederek; kesiler, kanamalar, yaralanmalar olmadan uygulanan genellikle basit bir yöntemdir.

Botox; “Clostridium botulinum” isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Bu prote Uygulaması kolay, hızlı ve güvenilir yerlerde yapıldığı sürece de herhangi bir soruna neden olmaz. Botox doğrudan kasa etki ederek; kesiler, kanamalar, yaralanmalar olmadan uygulanan genellikle basit bir yöntemdir.in, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise 10 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir.

Dinamik çizgiler, yüz ifade çizgileridir; mimik hareketleri sırasında (kaş çatma, konuşma, gülme…) cilt altındaki küçük kasların kasılmalarıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur.

İşlem öncesinde lokal anestezik bir krem sürülebilir.

Kişinin kas yapısı göz önüne alınarak belirlenen kırışıklık noktalarına çok ince uçlu iğnelerle küçük dozlarda enjeksiyon yapılır.

Tedavi genelde 10-15 dakika sürer ve uygulama sırasında minimal rahatsızlık hissedilir.

İlaç, yalnızca enjekte edilen bölgede etkilidir genel dolaşıma karışmaz.

Uygulamadan sonra bir hafta içinde beklenilen etki başlar ve ilk hafta sonunda  kişi kontrole çağırılır.

Kişi uygulama sonrası normal rutinine hemen dönebilir. Botox tedavisi  4-6 aylık bir düzelmeye yardımcı olur. Uygulamalar tekrarlandıkça  bu süre 8-10 aya kadar çıkabilir. Düzenli botox uygulaması kişinin çizgilerinin derinleşmesini engellemeyi hedefler ve başarı oranı yüksektir.

Uygulamanın ardından 72 saat içinde görsel açıdan kendini gösterebilir. Bir iki hafta içinde etkisini tam olarak gösterir diyebiliriz. Botox maddesi terleme ile atılmaktadır. Terlemelerde azar azar kaybolan madde, ortalama olarak 8 aylık bir süreçte yok olmaktadır. Yüz bölgesinde uygulama ortalama 15 dakika sürerken etkisi 6 ay boyunca devam edebilir.